zestawy kominkowe


Palenisko w domu to jeden spośród najskuteczniejszych metod na poprawę humoru, gdy jesień nadeszła a wieczory stają się długie oraz zimne. Chcesz zaprosić do swoich wnętrz pomarańczowepłomienie? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik.
Palenisko w domu to nie tylko klimatyczny dodatek, ale przede wszystkimdodatkowe źródło ciepła. Pomimo, że kominki na ogół kojarzą się z domami jednorodzinnymi, dobudowanie poniektórych konstrukcji jest możliwe także w małych pomieszczeniach w bloku.
Decydując się na konstrukcję kominka pokojowego, powinno się przede wszystkimstwierdzić, czy będzie on realizował wyłącznie funkcję dekoracyjną ozdobną , czy ma dodatkowo także grzać reszte pomieszczeń , dystrybuując gorące powietrze kanałami wentylacyjnymi czy też nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego musimy sprawdzić parametry siły grzewczej kominka. Jeśli ma on być jednym z zasadniczych źródeł ciepła w domu, jego moc powinna być wysoka.
Kiedy palenisko w domu ma spełniać tylko funkcję ozdobną, możemy wybraćpropozycję z otwartym paleniskiem– typową i bez wątpienia tańszą w budowie. Kominki tego typu, zazwyczaj murowane, ocieplają powietrze w swoim niedalekim otoczeniu. Zysk ciepła wynosi lecz jedynie ok. 25%, albowiem większa część energii ucieka przez komin. Ze względów ekonomicznych jest to więc mniej oszczędne rozwiązanie.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/