Czy jest jakiś sposób na opryszczkę?


Opryszczka na ustach to kłopot nie tylko kobiet ale też mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może nastąpić w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd jak również nieładny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV a również jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a wyczerpująco Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest dosyć powszechne zaś w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden sposób na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę należy kurować tudzież dbać o to, by nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus częstokroć zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu albo przecieranie cebulą może sprowokować rozsianie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką trzeba wszcząć od chwili wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd i pieczenie skóry. Aby zminimalizować długość infekcji należy aplikować preparaty wysuszające a chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy krem na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na wyciszenie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje cykliczność występowania opryszczki, tudzież być może nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, zatem jak troszczyć się o wargi narażone na infekcję.

Niestety jeszcze nie istnieje środek na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy współcześnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu wypada zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje zagrożenie wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest też krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. światło uv tudzież przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Wp-cosmetics.pl?